2 3 4

Co daje ci opalanie?

Dlaczego się opalasz? Na to pytanie większość osób odpowiedziałoby w następujący sposób: Opalam się, by uzyskać piękny, brązowy odcień skóry. Czy jednak poza estetycznymi walorami, opalanie nie ma innych zalet? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Uatrakcyjnia wygląd
Głównym celem kąpieli słonecznych jest nabranie ciemniejszej barwy skóry, co wizualnie znacznie poprawia sylwetkę. Nie bez powodu zawodnicy fitness przed zawodami stosują bronzery, samoopalacze, poddają się zabiegom opalania natryskowego, bądź korzystają z solarium.

Poprawia nastrój
Opalanie wywołuje lepszy nastrój. Promienie słoneczne korzystnie wpływają na szyszynkę, czyli gruczoł odpowiedzialny za produkcję hormonów, takich jak serotonina i melatonina. Zależność szyszynki od promieni słonecznych jest jednym z powodów gorszego samopoczucia jesienną i zimową porą, ponieważ nie dostajemy wtedy odpowiedniej porcji słońca. Jesienno – zimową porą, gdy słońca jest mniej, można skorzystać z wizyty w solarium.

Syntezuje witaminę D
Największym zdrowotnym plusem jest synteza witaminy D pod wpływem działania promieni UVA. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety dość ciężko dostarczyć ją z pożywieniem, bowiem najlepszym jej źródłem są tłuste ryby morskie, które nie każdy spożywa. Niedobór witaminy D prowadzi do zaburzenia mineralizacji kości, upośledzenia działania niektórych hormonów, między innymi insuliny i testosteronu oraz niektórych enzymów. Zwiększone zostaje także ryzyko przypadłości, takich jak cukrzyca, nadwaga, miażdżyca i choroby nowotworowe.

Nasila produkcję tlenku azotu
Opalając się, zmniejszamy ryzyko chorób serca, takich jak zawał. Dzieje się tak dzięki nasilonej produkcji tlenku azotu, który rozszerza światło naczyń krwionośnych, obniża ciśnienie i poprawia krążenie krwi.

Copyright © Onyx Products, Inc. 2017.
All rights reserved.