2 3 4

Moja pierwsza wizyta w solarium

Pierwsza wizyta w solarium może okazać się stresującym przeżyciem, jeżeli nie posiada się odpowiedniej wiedzy. Najczęściej pojawiające się pytania, to te dotyczące długości i częstotliwości seansów oraz odpowiednich kosmetyków. Poniżej znajdziesz 10 zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać podczas każdej wizyty w solarium, a w szczególności tej pierwszej.

 

#1

Dzień przed zabiegiem lub w jego dniu wykonaj peeling całego ciała, dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, a opalenizna utrzyma się dłużej.

#2

W dniu opalania nie stosuj żadnych antyperspirantów ani perfum - to zapobiegnie ewentualnemu wystąpieniu podrażnień alergicznych.

#3

Dokładnie zmyj makijaż, by twarz równomiernie się opaliła. Możesz zrobić to w domu używając własnych kosmetyków lub na miejscu w solarium, korzystając z ich zasobów.

#4

Tuż po wejściu i przywitaniu się z paniami, bądź panami z personelu, poinformuj, że to Twoja pierwsza wizyta w solarium. Wówczas powinna Ci zostać udzielona fachowa porada dotycząca wyboru odpowiedniego łóżka, długości pierwszego seansu oraz proponowanego kosmetyku.

#5

Nie stosuj żadnych własnych oliwek, olejków i innych specyfików, które nie są przeznaczone do opalania w solarium, gdyż może to podrażnić Twoją skórę i uszkodzić łóżko.

#6

Możesz opalać się w stroju kąpielowym, bieliźnie, bądź nago, ale pamiętaj o zasłonięciu oczu okularkami ochronnymi.

#7

Przetrzyj papierowym ręcznikiem łóżko po skończonym opalaniu. Świadczy to o Twojej kulturze osobistej. Mokra plama potu dla nikogo nie jest przyjemna.

#8

Pozostaw porządek w kabinie, by nie utrudniać pracy osobom tam pracującym. Poza tym dobre kontakty z obsługą solarium mogą skutkować pewnymi przywilejami.

#9

Nawilżaj systematycznie swoją skórę, dzięki temu będzie ona sprężysta, miękka i dłużej zachowa brązowy odcień.

#10

Pamiętaj, że czas pierwszego seansu powinien wynosić od 5 do 8 minut. Podczas kolejnej wizyty możesz wydłużyć czas opalania o kilka minut. Maksymalny czas opalania nie powinien przekraczać 15 minut, a odstępy miedzy sesjami powinny wynosić minimum 24 – 48 godzin. Im masz jaśniejszą karnację, tym odstępy powinny trwać dłużej.

 

Copyright © Onyx Products, Inc. 2017.
All rights reserved.