2 3 4

Opalanie na słońcu a opalanie w solarium

Coraz częściej pojawiają się pytania związane z tym, czy kosmetyki do opalania na słońcu i opalania w solarium można stosować wymiennie?  Odpowiedź brzmi: NIE. Dlaczego? Ponieważ działanie tych kosmetyków i ich przeznaczenie wzajemnie się wykluczają.

Do opalania na słońcu należy stosować kosmetyków z filtrem, które zabezpieczają skórę przed poparzeniami i pomagają w uzyskaniu pięknej, zdrowej opalenizny. Zastosowanie takiego produktu do opalania w solarium, to jak wejście pod prysznic z parasolem. Efektem takiego postępowania będzie to, że skóra po prostu się nie opali. Natomiast zastosowanie kosmetyku przeznaczonego do opalania w solarium podczas opalania na słońcu nie zabezpieczy skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV. Kolejna sprawa: oliwki, olejki i inne specyfiki – zastosowanie tych produktów podczas opalania w solarium może nie tylko wywołać podrażnienia i alergie skórne, ale także uszkodzić płytę łóżka solaryjnego. Tego typu produkty idealnie sprawdzają się po sesji opalania w solarium lub po opalaniu na słońcu, gdyż znakomicie nawilżą i odżywią skórę.

Chcąc cieszyć się piękną opalenizną i zdrową skórą musisz zainwestować w osobne kosmetyki do opalania na słońcu, do solarium i po opalaniu. Dzięki temu zwiększysz komfort i bezpieczeństwo swojego opalania. Czyż nie warto?

Copyright © Onyx Products, Inc. 2017.
All rights reserved.