2 3 4

Po czym poznać dobre solarium?

Każde solarium jest inne nie tylko pod względem wystroju, oferowanych kosmetyków i przygotowanego cennika, ale także  pod względem personelu obsługującego. Z własnego  doświadczenia wiem, że nie wszędzie można spotkać  profesjonalnie wyszkolonych i przygotowanych pracowników. Na  co zwrócić uwagę, by ustrzec się od niekompetencji innych? Po  czym poznać dobre solarium?

Po pierwsze – miłe powitanie
Już wówczas wiadomo, jakie jest podejście personelu do klientów. Im milsze powitanie, tym lepsze pierwsze wrażenie i większa swoboda w nawiązaniu dalszej komunikacji.

Po drugie – profesjonalna porada
Pani bądź pan z obsługi, powinni przeprowadzić z Tobą wywiad dotyczący obecnie przechodzonych chorób, dolegliwości, przyjmowanych leków. Dzięki temu będą mogli stwierdzić, czy seans w solarium Ci nie zaszkodzi i nie wywoła reakcji alergicznych. Ponadto, powinni uzyskać od Ciebie informacje dotyczące częstotliwości i intensywności opalania.

Po trzecie – dobór łóżka i długości seansu
Profesjonalny personel, po uzyskaniu wszystkich potrzebnych informacji i poznaniu Twoich oczekiwań, powinien dostosować łóżko i długość seansu do Twojego fototypu skóry, tak by uzyskać oczekiwany efekt, bez narażania skóry na podrażnienia i poparzenia. Wiąże się to, m.in., z udzieleniem informacji o nowych lampach i ich mocy.

Po czwarte – dobór kosmetyku
Choć używanie kosmetyków do opalania w solarium jest opcjonalne, to musisz pamiętać, że zabezpieczają one Twoja skórę przed podrażnieniami, poparzeniami i wysuszeniem. Dodatkowo przyspieszają i wzmacniają efekt opalenizny. Profesjonalnie przygotowana obsługa, zasugeruje Ci, który kosmetyk należy wybrać.

Po piate – ład i porządek
Dobre solarium, to czyste i zadbane solarium. Łóżka są myte i dezynfekowane po każdym kliencie. Kabiny są zaopatrzone we wszystkie potrzebne akcesoria: ręczniki papierowe, lustro, okularki do opalania, wieszaki/półki na ubrania, kosmetyki do demakijażu.

Po szóste – miłe pożegnanie
Po zakończonym seansie, personel powinien udzielić Ci informacji dotyczących pielęgnacji skóry po seansie opalania w solarium, mile pożegnać i zaprosić ponownie.

Do solarium spełniającego powyższe normy obsługi klienta na pewno powrócisz i to nie tylko dla pięknej i zdrowej opalenizny, ale także dla profesjonalnie przygotowanego personelu i miłej atmosfery.

 

Copyright © Onyx Products, Inc. 2017.
All rights reserved.