POKAŻ STRONĘ
5 rad dla mężczyzn uczęszczających na solarium

Opalanie sprawia, że mężczyźni są bardziej atrakcyjni. Ponadto zapewnia im ono lepsze samopoczucie. Aby skóra szybciej pokryła się złocistym kolorem, warto chodzić na solarium oraz stosować odpowiednie kosmetyki. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Sprawdź!

Opalanie na solarium przyspiesza proces brązowienia skóry 

Zbliża się lato i zamierzasz opalać się na plaży? Jeśli tak, warto odbyć na początku sesję w solarium. Dzięki temu Twoja skóra stanie się brązowa znacznie szybciej!

Przygotuj skórę na opalanie i wykonaj peeling 

Stosowanie peelingu przed sesją nie tylko sprawi, że ciało będzie gładkie, ale i lepiej przygotowane na przyjęcie składników kosmetyków solaryjnych. To z kolei sprawi, że opalenizna utrzyma się znacznie dłużej. Warto pamiętać o tym używając bronzerów i przyspieszaczy opalania. Co więcej, możesz wykonać nie tylko peeling ciała, ale i twarzy.

 

Mężczyzna na solarium

 

Skorzystaj z zaufanego solarium i znajdź balsam, który oszałamiająco wpływa na opalanie

Najlepiej w tym przypadku skorzystać z porady znajomych, którzy korzystali już z solarium. Przed samą sesją w solarium warto też zapytać, czy łóżko jest czyste i zdezynfekowane. Dowiedz się również, czy wentylacja jest sprawna. Zapytaj także, jaki jest czas eksploatacji lamp. Jest to o tyle istotne, że lampy, które pracują dłużej niż 800 godzin, są bardziej zużyte i słabiej opalają.

Ważne jest także to, aby równolegle z opalaniem się w solarium stosować kosmetyki, dzięki którym skóra będzie się prezentować doskonale:

  Noś okulary do opalania w solarium

  Wiele osób nie nosi okularów na solarium, obawiając się powstawania białych plam wokół oczu. To błąd. W rzeczywistości skóra wokół powiek jest bardzo delikatna i należy uważać, aby jej nie poparzyć. Dlatego też okulary są konieczne, a kluczem do sukcesu jest ich odpowiednie dobranie i ułożenie. Możesz ewentualnie stosować specjalne nakładki na oczy.

  Lepsze są wielokrotne, regularne i krótkie sesje niż długie i rzadsze

  Regularne i krótkie sesje w solarium chronią przed ryzykiem poparzeń. Najkrócej powinna trwać pierwsza sesja, natomiast kolejne można stopniowo wydłużać.

  Zostaw komentarz

  Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem