POKAŻ STRONĘ
Co daje opalanie?

Z pewnością opalanie nadaje skórze ciemniejszy, brązowy odcień. Jednak jakie ma inne zalety poza pewnymi walorami estetycznymi?

Uatrakcyjnia wygląd

Skóra muśnięta słońcem kojarzy się z egzotyką i oryginalnością, co może nieco zmienić i uatrakcyjnić nasz wizerunek. Opalenizna zmniejsza również widoczność zmarszczek, wyprysków i innych niedoskonałości, dzięki temu skóra wydaje gładsza. Poza tym jeśli lepiej czujesz się z opalenizną, to nie tylko poprawia ona Twój wygląd, ale także zwiększa Twoją pewność siebie!

Co daje opalanie

Podkreśla atuty sylwetki

Dlaczego zawodnicy fitness są opaleni? Opalenizna wizualnie poprawia sylwetkę: podkreśla jej walory, wysmukla i uwidacznia zarys mięśni. Z tego powodu kulturyści przed zawodami korzystają solarium, opalania natryskowego lub kosmetyków samoopalających.

Poprawia nastrój

Po opalaniu czujesz rozluźnienie i poprawę nastroju? Nic dziwnego – podczas opalania są pobudzane gruczoły odpowiedzialne za produkcję hormonów, takich jak serotonina i metionina, które oddziałują na samopoczucie. Obniżenie nastroju charakterystyczne dla pory jesienno-zimowej wynika właśnie z niewielkiej ilości promieni słonecznych, co pociąga za sobą wytwarzanie mniejszej ilość niektórych hormonów.

Wpływa na syntezę witaminy D

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto pamiętać, że jest dostarczana nie tylko wraz z pożywieniem (takim jak ryby morskie lub nabiał), ale również dzięki działaniu promieni UVB.

 #lifestyle #uroda #opalanie

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem