POKAŻ STRONĘ
Co ma wpływ na odcień Twojej opalenizny?

Skóra pełna blasku, muśnięta brązowo-złotą opalenizną, stała się pewnego rodzaju kanonem piękna, do którego dąży większość z nas. Kiedy tylko nadarzy się okazja, wystawiamy nasze ciała na ekspozycję słońca, łapczywie chłonąc każdy jego promień. Natomiast jeśli pogoda nie sprzyja opalaniu lub pragniemy przygotować naszą skórę przed wakacyjnym sezonem albo też chcemy utrwalić naszą opaleniznę – korzystamy z usług solarium. Robimy to wszystko z jednego, prostego powodu – chcemy wyglądać pięknie! Bez względu na to, czy zdecydujemy się na opalanie w solarium, czy na słońcu, każdy z nas osiąga inny efekt.

Z pewnością zauważyliście, że niektórzy mają tendencję do tego, że w bardzo szybkim tempie osiągają upragniony odcień hebanowej skóry, podczas gdy inni nie mogą opalić się wcale. Dlaczego tak się dzieje? Przekonajcie się sami.

 

Poziom melaniny w skórze, czyli fototyp Twojej skóry

Za wszystko odpowiedzialny jest poziom melaniny w naszej skórze. Osoby o jasnej karnacji posiadają jej mniej. Mają więc skłonność do zaczerwień, a nawet oparzeń słonecznych. Ich opalenizna dużo częściej przybiera kolor różowy lub czerwony, podczas gdy osoby o ciemnej karnacji mogą szybko cieszyć się hebanową opalenizną. Nie należy zapominać jednak, że i one narażone są na poparzenia słoneczne. Wystarczy dowiedzieć się, jak uzyskać idealną opaleniznę, bez zaczerwienień i smug, niezależnie od tego, jakim fototypem charakteryzuje się Twoja skóra.

Jakie kosmetyki do opalania wybrać?

Dobór odpowiednich kosmetyków do opalania to klucz do osiągnięcia hebanowej opalenizny. Jeśli korzystasz z solarium, dzięki profesjonalnym kosmetykom do opalania, dużo szybciej i dłużej będziesz cieszyć się zachwycającym efektem czekoladowej skóry. Podpowiadamy, jakie kosmetyki do opalania w solarium są najlepsze!

  • Bronzer La Playa – zapewnia natychmiastowy efekt pełnej blasku, brązowej skóry, pogłębia opaleniznę oraz pielęgnuje ciało za sprawą naturalnych składników odżywczych.

  • Serum TS – żelowe serum, które intensyfikuje opaleniznę oraz wpływa na jej trwałość.

  • Przyspieszacz brązujący Magnifique – luksusowy produkt, który pogłębia efekty opalania oraz chroni naszą skórę przed pierwszymi oznakami starzenia.

  • Bronzer do nóg X-Legs – bronzer przeznaczony do nóg i trudno dostępnych części ciała, który dzięki silnie przyciemniającej formule sprawia, że nasze ciało wygląda niezwykle atrakcyjnie;

  • Bronzer z efektem tingle Magma potrójny bronzer do opalania dla zaawansowanych użytkowników solarium, natychmiastowo reaguje ze skórą, tworząc intensywnie głęboką opaleniznę.

Jaki krem z filtrem (SPF) wybrać?

Opalanie na słońcu dla niektórych jest obowiązkowym punktem każdych wakacji. Nie zapomnij jednak o ochronie swojego ciała. Krem do opalania z ochroną przeciwsłoneczną to podstawa każdego wyjścia w upalne dni. Wybierz taką opcję, jakiej potrzebujesz w zależności od pogody i długości ekspozycji ciała na słońce. Najczęściej wybierany jest preparat z SPF 30. Jest on wystarczająco silny, aby ochronić naszą skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, przy czym nie trzeba się obawiać, że nie uzyska się pięknej opalenizny. Co więcej, krem z filtrem SPF 30 nie zablokuje procesu powstawania opalenizny.  Natomiast jeśli chodzi o twarz, zalecamy silniejszy preparat – krem z SPF 50. Tylko najwyższa ochrona jest w stanie zatrzymać część promieniowania UVA, który przyspiesza starzenie się skóry.

Kiedy najlepiej się opalać?

Planujesz opalanie? Wybierz najbardziej dogodny do tego czas. Unikaj słońca między godziną 12:00 a 15:00, ponieważ wtedy słońce jest najsilniejsze. Opalaj się rano lub po godzinie 15, szczególnie jeśli masz jasną karnację.

Pamiętaj, że to, jaki odcień opalenizny uzyskasz, jest kwestią indywidualną. Każdy z nas jest wyjątkowy – ma inny fototyp skóry oraz inne tendencje do opalania. Aby określić swój fototyp skóry, zajrzyj tutaj: [KLIK]. Dla końcowego efektu opalenizny ma znaczenie również to, jaki sposób opalania wybierzesz (solarium czy słońce) oraz jakich kosmetyków użyjesz.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem