POKAŻ STRONĘ
Pierwsza wizyta w solarium – wszystko, co warto wiedzieć

Jak przygotować się do opalania w solarium? Oto 10 rad, które pomogą Ci przygotować się do wizyty w solarium i dadzą komfort podczas opalania.

1. Dzień przed opalaniem zrób peeling. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, a opalenizna utrzyma się dłużej.


2. Aby zapobiec ewentualnym podrażnieniom lub reakcjom alergicznym, w dniu opalania nie stosuj antyperspirantów i perfum

​3. Do opalania zmyj makijaż, aby twarz opaliła się równomiernie. Demakijaż możesz zrobić w domu lub na miejscu w solarium, gdzie również powinien być dostępny płyn do demakijażu i waciki kosmetyczne.

​4. Poinformuj obsługę solarium, że to Twoja pierwsza wizyta. Uzyskasz wówczas poradę dotyczącą długości seansu opalania, wyboru łóżka solaryjnego i kosmetyku do opalania.

Pierwsza wizyta w solarium

5. Nie używaj olejków, olejków i innych kosmetyków, które nie są przeznaczone do opalania w solarium, ponieważ mogą podrażnić skórę i uszkodzić łóżko solaryjne.

​6. Strój do opalania wybierz według własnych preferencji: możesz opalać się w bieliźnie, w stroju kąpielowym lub nago, ale pamiętać o zakryciu oczu okularkami ochronnymi.

​7. Pierwszy seans opalania w solarium nie powinien przekraczać od 5 do 8 minut. Podczas następnej wizyty możesz zdecydować się na wydłużenie czasu opalania. Pamiętaj jednak, że czas opalania nie powinien przekraczać 15 minut, a przerwy między opalaniem powinny wynosić co najmniej 48 godzin. Im jaśniejsza karnacja, tym odstępy powinny być dłuższe.

8. Po opalaniu regularnie nawilżaj skórę. Poprawi to kondycję skóry, nawilży ją i ujędrni oraz przedłuży efekt opalenizny.

#solarium #uroda #lifestyle

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem