POKAŻ STRONĘ
Jak długo utrzymuje się opalenizna?

Piękna, wiecznie opalona skóra to marzenie wielu z nas. Sprawia ona, że ciało wygląda nie tylko niezwykle apetycznie, ale również smukło i bardzo zdrowo. Jak długo utrzymuje się ona na skórze? I jak sprawić, aby towarzyszyła nam jeszcze dłużej? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Wraz z nadejściem jesieni wiele z nas żegna się z pięknym kolorem skóry. Jak się jednak okazuje, opalenizną można cieszyć się nawet w chłodne dni i nie trzeba w tym celu jechać na Wyspy Kanaryjskie. Wystarczy korzystać z solarium i stosować odpowiednie kosmetyki do ciała.

 

Opalona modelka

 

Jak długo może utrzymywać się opalenizna?

To, jak długo utrzymuje się opalenizna, jest kwestią bardzo indywidualną – zdarza się, że niektórym towarzyszy nawet od wiosny do późnej jesieni! W większości przypadków utrzymuje się jednak o wiele krócej. Dużo zależy też od sposobu, w jaki ją uzyskaliśmy. Jeżeli jest ona efektem:

słońca – znika zwykle po czterech lub pięciu tygodniach, sporo zależy od karnacji oraz samej pielęgnacji;

samoopalacza – znika najczęściej po kilku dniach, dłużej utrzymuje się wtedy, gdy pielęgnujemy ją odpowiednimi balsamami, wówczas może utrzymać się ponad tydzień;

solarium – w przypadku odbywania regularnych seansów co tydzień, opalenizna powinna utrzymywać się przez miesiąc od ostatniej wizyty w salonie;

opalania natryskowego – utrzymuje się przez około dwa tygodnie od natrysku, jeżeli jednak ponawiamy zabieg w międzyczasie, pozostanie ona z nami dłużej.

 

Opalona modelka

 

Jak utrzymać opaleniznę przy pomocy kosmetyków?

Marzysz o opaleniźnie utrzymującej się przez cały rok? Jak się okazuje: jest to możliwe. Pomoże Ci, jak już wcześniej powiedzieliśmy, solarium i odpowiednie kosmetyki. Przede wszystkim należy postawić na balsamy: im skóra jest lepiej nawilżona, tym opalenizna dłużej się utrzyma. Warto wybrać taki balsam, który pełni jednocześnie funkcję przyspieszacza, jak i bronzera do opalania:

Onyx She Bronzing Intensifier – przyspieszacz brązujący dla kobiet do opalania w solarium, zapewnia nie tylko piękną opaleniznę, ale i wyjątkową pielęgnację skóry, kompleks B-Shape sprawia, że jest ona gładka, elastyczna i ujędrniona, a dzięki Orange Blossom Rain, luksusowemu ekstraktowi z czarnej róży oraz olejowi z tamanu, odżywiona i nawilżona;


• Onyx Magnifique Luxurious Bronzing Intensifier – luksusowy przyspieszacz brązujący do opalania w solarium, który zapewni Ci szybki efekt trwalej i równomiernej opalenizny – a wszystko to m.in. dzięki połączeniu DHA, erytrulozy oraz tyrozyny; specjalny kompleks Push-Up z ekstraktami z kawy i yerba mate ujędrnia skórę oraz zapewnia jej młodzieńczy wygląd;


Onyx He Bronzing Intensifier for Real Man – przyspieszacz brązujący dla mężczyzn do opalania w solarium, nadaje skórze piękny wygląd, dbając przy okazji o odpowiedni poziom makroelementów. Zapewnia niesamowite uczucie odświeżenia, to jeden z niewielu takich kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn.

    Ponadto, polecamy również peelingi, które - odpowiednio zastosowane - pomogą utrzymać opaleniznę przez dłuższy czas. Warto je stosować przed – w celu przygotowania skóry do opalania. Powyżej wymieniliśmy jedynie kilka z wielu kosmetyków Onyx, które pozwolą Ci się cieszyć piękną opalenizną przez długi czas. 

    Zostaw komentarz

    Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem