POKAŻ STRONĘ
Jak opalić bladą skórę?

Marzysz o efekcie skóry muśniętej słońcem? A może podoba Ci się klasyczny, hebanowy brąz? Cóż, jeśli masz bladą karnację i chciałabyś wyglądać niczym po powrocie z egzotycznych wakacji, nie będzie to takie proste, zwłaszcza teraz, w okresie pandemii. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym uzyskasz efekt perfekcyjnej, równomiernej opalenizny. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Fototypy skóry 

Określ fototyp swojej skóry 

Opalanie bladej skóry potrafi być nie lada wyzwaniem. Jasna karnacja wolniej łapie promienie słoneczne, zaraz potem zmienia zwykle kolor na czerwony, a do tego jest w większym stopniu narażona na poparzenia. Jak się jednak okazuje, również i właścicielki bladej skóry mogą uzyskać piękny, brązowy odcień. Aby to zrobić, należy określić swój fototyp, czyli rodzaj skóry. Mówiąc o bladej cerze, najczęściej mamy na myśli fototyp celtycki oraz północnoeuropejski.

Fototyp celtycki wyróżnia się bladą skórą oraz piegami na twarzy i ciele. Jego właścicielki mają włosy rude lub w odcieniach jasnego blondu, a oczy jasnoniebieskie lub też zielone. Idealnym przykładem znanej osoby o fototypie celtyckim jest modelka Ola Rudnicka.

Fototyp północnoeuropejski cechuje się jasną karnacją, czasem z piegami. Włosy mają odcień jasnego lub ciemnego blondu, czasem są ciemnorude. Kobiety z taką cerą mają oczy zielone, niebieskie lub szare. Typ północnoeuropejski prezentuje Magdalena Cielecka.

 

Kobieta na solarium

 

Dobierz odpowiednią formę opalania

Mając wiedzę na temat typu swojej karnacji, możesz dopasować dla siebie odpowiednią formę opalania. Sprawdź, o czym warto pamiętać przy obu rodzajach skóry.

W przypadku karnacji typu celtyckiego opalanie jest bardzo trudne. Nie zaleca się jej właścicielkom łapania słońca na otwartej plaży. Jeżeli chodzi o solarium, powinny one dokładnie konsultować czas opalania. Dobrze się tu sprawdzi naturalna pianka samoopalająca Onyx, wykonana w 100% z organicznego aloesu. Warto z niej korzystać w przypadku każdego typu cery. Można też stosować mocno nawilżający, naturalny przyspieszacz opalania Onyx Vibe.

Posiadaczkom karnacji typu północnoeuropejskiego również niełatwo jest uzyskać piękną opaleniznę, jednak można to zrobić. Cały proces warto przyspieszyć, używając przyspieszacza brązującego do twarzy Onyx Anti-Aging lub wyżej wymienionej, naturalnej pianki samoopalającej Onyx. Właścicielki tego typu karnacji mogą korzystać również z solarium, jednak powinny to robić bardzo ostrożnie. Warto, aby robiły to często, ale jedynie przez krótki czas. Na początku opalanie w takiej formie powinno trwać maksymalnie 5-8 minut, natomiast później można ten czas nieco wydłużyć.

 

Warto pamiętać, że pomiędzy poszczególnymi sesjami opalania na solarium trzeba odczekać przynajmniej dwie doby. Nie należy opalać się również więcej niż 60 razy na rok.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem