Pokaż pasek boczny
Jak przedłużyć trwałość opalenizny?

O zabiegach mających na celu przedłużenie trwałości opalenizny należy pomyśleć już przed wybraniem się na solarium, ponieważ skórę trzeba odpowiednio przygotować do opalania. Sprawdź, jak utrwalić opaleniznę i czego nie robić, by jej nie zniszczyć.

Peeling przed i po opalaniu

Kilka dni przed opalaniem warto wykonać peeling całego ciała, dzięki czemu usuniesz martwy naskórek, co pozwoli na równomierne utrwalenie się opalenizny i pozytywnie wpłynie na jej wygląd.

Intensywne nawilżanie skóry

Aby przedłużyć trwałość opalenizny należy systematycznie nawilżać skórę. Dzięki temu będzie ona elastyczna, miękka i dłużej zachowa piękny odcień. Używaj kremów intensywnie regenerujących lub innych preparatów, którymi nawilżysz skórę.

A co powiesz na kosmetyk, który zawiera zarówno składniki brązujące lub przyspieszające opaleniznę, jak i nawilżające? Onyx® wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów. Balsamy do opalania zapewnią Ci piękną opaleniznę oraz cudownie nawilżą i zregenerują Twoją skórę, dzięki składnikom takim jak: olej makadamia (She), kwas hialuronowy (Milk Chocolate Delight), olej z konopi (New York), masło shea (Black Caviar), pantenol (Bronzer nr 5), masło z mango (V8), proteiny sojowe (Orlando), ekstrakt ze słodkich migdałów (No. 5 Gold), olejek arganowy (Bubble Gum Joy). Skóra po opalaniu wymaga szczególnej uwagi i troski, w czym pomoże Body Tender. Więcej produktów, w tym kosmetyki do solarium, znajdziesz w sklepie na onyxtan.pl

Wklepuj, nie wcieraj!

Sposób aplikacji balsamu czy kremu również jest ważny. Z zaleceń dermatologów wynika, że wklepywanie jest bardziej efektywne niż intensywne go wcieranie.

Zrezygnuj z gorących kąpieli

Lepszym wyborem będzie letni prysznic niż gorąca kąpiel, gdyż gorąca woda dodatkowo podrażni naruszony naskórek.

Dieta bogata w witaminę A

Aby utrwalić opaleniznę, należy spożywać produkty bogate w beta-karoten, który gromadzi się w skórze (w wątrobie jest przekształcany w witaminę A), stopniowo nadając jej brązowo-złoty odcień. W balsamach do opalania Onyx znajdziesz takie produkty jak Black Caviar, Przyspieszacz nr 5 (złota piątka), Anti-Aging, które w swoim składzie zawierają właśnie witaminę A. Dobrze sprawdzi się też znane wszystkim źródło tej witaminy, czyli... marchewka.

Jak przedłużyć trwałość opalenizny

Zostaw komentarz