POKAŻ STRONĘ
Opalanie w solarium - kiedy nie można się opalać?

Nie potrafisz odmówić sobie sesji opalania? Wiemy, że chcesz cieszyć się brązową opalenizną i czuć się pięknie. Jednak nie możemy ukrywać, że istnieją sytuacje, kiedy powinniśmy zrezygnować z opalania. Kiedy nie można korzystać z solarium? Wszystko w dzisiejszym artykule.

Jak bezpiecznie się opalać?

Pamiętaj, aby nie dążyć do idealnego wyglądu za wszelką cenę. Najważniejsze jest zdrowie, dlatego jeśli zaleceniem Twojego lekarza jest zaniechanie wizyt na solarium, posłuchaj go. Zanim jednak przejdziemy do przeciwskazań, przygotowaliśmy dla Ciebie cztery podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z solarium.

  1. Korzystaj z solarium nie więcej niż 1 raz dziennie i nie częściej niż 3 razy w tygodniu.
  2. Między seansami rób przerwy. Twoja skóra musi mieć czas na regenerację.
  3. Dostosuj rodzaj urządzenia, czas i częstotliwość opalania do swojego fototypu skóry oraz stopnia zaawansowania opalenizny. Zacznij od krótkich seansów.
  4. Korzystaj z profesjonalnych kosmetyków specjalnie przeznaczonych do opalania w solarium.

Jaki balsam nawilżający do bardzo suchej skóry?

Balsamy do opalania pogłębią Twoją opaleniznę, zapewnią rozkoszne odżywienie i ochronę przed szkodliwymi czynnikami, a niektóre składniki zadbają o ukojenie skóry, nawilżą ją i zagwarantują jej szybszą regenerację. Jakie balsamy do opalania są idealne dla skóry wrażliwej?

BOOSTER to balsam przyspieszający opalanie w solarium. Zawiera ekstrakt z trawy cytrynowej i liści aloesu. Nie dość, że balsam ten zapewnia intensywny odcień opalenizny już po jednej sesji opalania, to jeszcze gwarantuje uczucie świeżości i orzeźwienia, a bogactwo witamin dba o młody i zdrowy wygląd skóry.

KUP TUTAJ >> BOOSTER

BLACK CAVIAR to jeden z ulubieńców naszych klientów. Nie tylko dlatego, że gwarantuje perfekcyjnie brązową opaleniznę, ale również dzięki zawartości naturalnych składników odżywczych, takich jak olej z awokado i olej kokosowy, które dbają o najbardziej problematyczną i wysuszoną cerę.

KUP TUTAJ >> BLACK CAVIAR

ULTIME to potrójny balsam do opalania w solarium, który brązowi skórę oraz przyspiesza proces powstawania opalenizny, podczas gdy połączenie naturalnych składników z witaminą E i aloesem zapewnia ekstremalne nawilżenie skóry.

KUP TUTAJ >> ULTIME

Kiedy należy zrezygnować z opalania w solarium?

Niestety nie każdy powinien korzystać z solarium. Wiele słyszy się o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na miłośników opalania. Jednak nie dajmy się zwariować - we wszystkim należy znać umiar. Kiedy nie można korzystać z solarium? Poniższa lista pomoże Wam uniknąć przykrych skutków opalania.

  1. Bardzo jasna karnacja (typ celtycki, fototyp I).
  2. Nadwrażliwość na promieniowanie ultrafioletowe, uczulenie na słońce.
  3. Stany zapalne skóry, rozległy trądzik, bielactwo, trądzik różowaty, opryszczka.
  4. Rozszerzone naczynka krwionośne (tzw. pajączki) na twarzy i ciele.
  5. Liczne znamiona barwnikowe na skórze (przebarwienia, pieprzyki).
  6. Niezagojone tatuaże, świeżo wykonany makijaż permanentny, niezagojone rany.
  7. Miesiączka, ciąża, okres karmienia piersią.
  8. Stan podgorączkowy i gorączka, stany zapalne, grypa.
  9. Stan po przebytej niedawno operacji i okres rekonwalescencji.
  10. Choroby serca, układu krążenia i inne poważne choroby przewlekłe.
  11. Aktywne zabiegi kosmetyczne, szczególnie głęboko złuszczające peelingi chemiczne i fizyczne.
  12. Stosowanie kosmetyków z retinolem, kwasami hydroksylowymi (AHA, BHA), perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.
  13. Stosowanie doustnych i zewnętrznych środków fotouczulających (antybiotyki, środki przeciwzapalne, leki hormonalne, niektóre zioła, takie jak nagietek czy łopian).

Pamiętaj, że jeśli borykasz się z którymś z wyżej wymienionych problemów, warto zasięgnąć opinii specjalisty. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz również zapytać o radę obsługę solarium lub napisać do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku lub Instagramie.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem