POKAŻ STRONĘ
Ochrona oczu, twarzy i znamion w solarium. Część II – twarz

Po pierwszym artykule z serii zdajecie już sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona oczu podczas opalania w solarium. Teraz przyszedł czas na twarz. Jest to szczególna część ludzkiego ciała. Jest bardzo delikatna, cienka i wrażliwa, a co ważniejsze - podatna na działanie czynników zewnętrznych. Sprawiają one, że bardzo szybko widać na twarzy wszelkie niedoskonałości, plamy pigmentacyjne, a także zmarszczki. Czy to znaczy, że trzeba zrezygnować z opalania w solarium? Oczywiście, że nie! Należy to jednak robić z głową! Najważniejsza jest właściwa pielęgnacja. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy serię kosmetyków, które pozwolą na bezpieczne opalanie twarzy. Z produktami Onyx nie tylko dobrze ją ochronisz, ale także zadbasz o nią w pełnym znaczeniu tego słowa. W ten sposób będzie delikatnie muśnięta słońcem, ale także zdrowa i pełna witalności. Najpierw jednak sprawdź, na jakie powikłania możesz narazić się bez odpowiedniej bariery ochronnej.

Do czego może doprowadzić brak odpowiedniego zabezpieczenia twarzy podczas opalania w solarium?

Nierozsądne opalanie w solarium może przynieść poważne skutki. Bez właściwej ochrony światło emitowane przez lampy dotrze do głębokich partii skóry i wywoła nieodwracalne zmiany. Osoby, które bagatelizowały problem, często borykają się z plamami pigmentacyjnymi, a także zauważają znaczą utratę jędrności i elastyczności. Dochodzi również do niszczenia naczyń krwionośnych, zaopatrujących skórę w niezbędne do życia substancje. Gdy nie zadbasz o nią właściwie, Twoje przygody w solarium spowodują ścieńczenie skóry właściwej, a także pogrubienie warstwy rogowej naskórka. W konsekwencji stanie się ona wysuszona, szorstka, co ułatwi tworzenie się zmarszczek. Wyżej wymienione powikłania (a nie są to wszystkie) potwierdzają fakt, że właściwa ochrona twarzy w trakcie opalania w solarium ma niebagatelne znaczenie!

twarz opalanie bezpieczeństwo


Czy wystarczy, że przykryję twarz ręcznikiem?

Wiele osób sądzi, że przykrycie twarzy ręcznikiem lub innym materiałem zabezpieczy przed poważnymi konsekwencjami. Niestety jest to błędne przekonanie! Sięgnięcie do tego rozwiązania przyczyni się tylko do tego, że uda Ci się ograniczyć promieniowanie wyłącznie o 5 SPF. Widzisz zatem, że wykorzystanie tkaniny w dalszym ciągu stanowi zbyt niską ochronę.

twarz opalanie bezpieczeństwo


Jak zatem skutecznie ochronić twarz w solarium?

Najlepszym sposobem jest używanie właściwych kosmetyków. Tutaj przychodzą z pomocą kosmetyki Onyx, które pozwolą uzyskać efekt skóry muśniętej słońcem przy jednoczesnej dbałości o młody wygląd.

Sesję opalania warto wzbogacić o przyspieszacz brązujący do twarzy Anti-Aging. Dzięki ekstraktowi z zielonej herbaty możesz liczyć na poprawę jędrności skóry. Mamy tam także olej z pestek żurawiny i malin, które zadbają o miękkość, a także nadadzą młodzieńczego blasku. Składniki te pomogą utrzymać optymalny poziom nawilżenia i cieszyć się delikatną opalenizną.

Kolejnym bohaterem jest przyspieszacz wzmacniający intensywność i trwałość opalenizny z aktywatorem syntezy kolagenu w skórze Mystery. To idealne rozwiązanie w postaci komponentów pochodzących z głębi mórz, które przywracają naturalną równowagę skóry. Ponadto wykazują również aktywność nawilżającą i energetyzującą. Natomiast składnik Collagen & Melanin Dynamics to doskonała metoda na utrwalenie i zintensyfikowanie opalenizny. Dochodzi w tym przypadku do redukcji starzenia się skóry. Za taki stan rzeczy odpowiada aktywowanie syntezy kolagenu, a także obecność takich składników, jak ekstrakt z kokosa, olej z awokado, masło kakaowe i aloes. Kosmetyk został wzbogacony witaminą E, która nosi miano witaminy młodości.

Wspaniałym rozwiązaniem jest tutaj wyjątkowe serum brązujące TS. W jego składzie znajdziesz między innymi ekstrakt z miodu, winogron i aloes, które mają niezwykle łagodzące działanie, a co ważniejsze sprawią, że będziesz cieszyć się promienną oraz pełną życia cerą. Bogate połączenie substancji wzmacniających opaleniznę takich jak UpTan System, Juglon i Lawsonia to idealny zestaw na uzyskanie wakacyjnego odcienia w krótkim czasie.

Zapewnij swojej twarzy to, co najlepsze, gdyż jest ona Twoim narzędziem i wizytówką, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie. I jeszcze jedno! Wszystko, co zrobisz teraz odbije się na jej wyglądzie w przyszłości. Zapamiętaj to, gdyż ma to ogromne znaczenie. A teraz życzymy Ci udanego dnia i już zapraszamy na ostatni wpis tej serii, który będzie dotyczył ochrony znamion. Zdradzimy tylko, że będzie interesująco. Do zobaczenia!

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem