POKAŻ STRONĘ
Solarium – najczęściej zadawane pytania

Wiemy, że macie wiele pytań dotyczących solarium. Dlatego w tym wpisie chcemy rozwiać Wasze wątpliwości. Jak często chodzić na solarium? Jak zacząć się opalać? I jak zyskać piękny kolor skóry? Wszystkich ciekawskich zapraszamy do lektury.

Jak często chodzić na solarium?

Ze względu na to, że zbyt częsta ekspozycja na promieniowanie UV może przynieść Wam więcej szkód niż pożytku, radzimy chodzić na solarium do dwóch razy w tygodniu – zwłaszcza jeśli zależy Wam na mocniejszej opaleniźnie. Osobom niedoświadczonym wystarczy z kolei tylko jedna sesja, która pozwoli nabrać skórze złocistego koloru.

kobieta na solarium

 

Jak zacząć się opalać na solarium?

Osobom, które nigdy wcześniej nie opalały się na solarium, radzimy odbywać sesje przy słabych lampach i przez krótki czas. Co to znaczy? Cóż, to zależy już od rodzaju karnacji:

 • typ północnoeuropejski – jasna karnacja, włosy w kolorze jasnego lub ciemnego blondu, oczy - niebieskie, szare lub zielone; czas trwania seansu: 6-8 minut;
 • typ środkowoeuropejski – lekko śniada karnacje, włosy brązowe lub w odcieniach ciemnego blondu, oczy – czarne lub ciemnobrązowe; czas trwania seansu: do 8 minut;
 • typ południowoeuropejski – śniada karnacja, włosy – ciemne, brązowe; czas trwania seansu: nieograniczony.

  Przed opalaniem się warto zastosować odpowiednie kosmetyki, dzięki którym sesja może trwać krócej, a skóra i tak zyska piękny odcień. Doskonale sprawdzi się tu przyspieszacz Onyx Grand Cru, luksusowy przyspieszacz brązujący Onyx Ultime lub Mega Bronzer.

  Jak szybko się opalić?

  Aby szybko się opalić, nie zależy przesadzać z liczbą sesji i ich długością. Zamiast tego wypróbuj jeden z naszych bronzerów – mocny Onyx Black Caviar lub kultowy Onyx Hot Action – nie mamy wątpliwości, że to właśnie bronzery opalają najszybciej.

  Czy można opalać się w ciąży na solarium?

  Odpowiedź jest prosta: nie. Koniecznie należy zrezygnować z tego zwłaszcza w I trymestrze ciąży, ponieważ promienie UV mogą powodować problemy związane z wchłanianiem się kwasu foliowego, który jest bardzo potrzebny na tym etapie rozwoju.

  Jak się ubrać na solarium?

  To zależy już tylko od Ciebie. Pamiętaj jednak, że zakryte obszary nie zostaną opalone, co może Ci przeszkadzać np. przy noszeniu sukienek bez ramiączek.

  Zostaw komentarz

  Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem