POKAŻ STRONĘ
Tych informacji na temat solarium najczęściej szukacie w Google!

W języku potocznym przyjęło się już żartobliwe określenie, że „wujek Google, wszystko wie, znajdzie i udzieli rad”. Nie zawsze jednak hasła, jakie wpisujemy w wyszukiwarkę są wystarczające, aby odnaleźć interesujące nas informacje. Czasami w wynikach wyszukiwania pojawiają się informacje, które nie są aż tak precyzyjne lub po prostu niezwiązane z tym, co nas ciekawi i co chcemy odnaleźć. Dlatego my przychodzimy z pomocą i odpowiemy lepiej niż Google na wszystkie nurtujące Was pytania!

„Solarium – jak to wygląda?”

jak wygląda opalanie w solarium

Solarium to miejsce, gdzie zaczerpniesz promieni słonecznych w każdym momencie. Nie musisz czekać na lato i słońce, żeby Twoja skóra stała się brązowa, idealnie i równomiernie opalona. To miejsce, gdzie znajdziesz specjalne urządzenia wyposażone w lampy emitujące promieniowanie UV - działają trochę jak słońce.

W solarium są dostępne łóżka leżące oraz stojące. Urządzenia mogą różnić się elementami, w zależności o tego, kto to w takim łóżku zainstaluje. Niektórzy wolą komfort leżenia na leżącym łóżku, a niektórzy wolą postać. Plus na leżącym jest najczęściej dostępna możliwość regulowania lamp opalających twarz, a  za to w niektórych stojących można skorzystać np. z podłogi wibrującej. Jeżeli natomiast klient nie chce kłaść się bezpośrednio na plexi łóżka leżącego, w solarium powinna być dostępna folia zabezpieczająca, ale także inne niezbędne rzeczy: ręczniki papierowe, płyn do demakijażu oraz waciki, okularki chroniące przed promieniowaniem UV.

„Solarium – jakie promieniowanie?”

solarium jakie promieniowanie

Wizualny efekt promieniowania solarium, czyli opalenizna jest naturalną reakcją obronną skóry na działanie promieniowania UVA i UVB. Krótsze promieniowanie (280 – 320 nm), czyli UVB wnika do naskórka i wierzchnich warstw skóry właściwej. Dzięki niemu dochodzi do powstania opalenizny, gdyż wspomaga rozmnażanie się melanocytów tj.: komórek skóry produkujących nowy pigment. Promieniowanie UVB wspomaga rozmnażanie się melanocytów tj.: komórek skóry produkujących nowy pigment. Dzięki niemu osiągamy trwałą opaleniznę, ale nie od razu widoczną. To promieniowanie dodaje nam wigoru, powoduje wytwarzanie przez organizm witaminy D3, która chroni przed krzywicą, osteoporozą i chorobami nowotworowymi.

Promieniowanie UVA stosowane jest od lat. Uznano je za całkowicie bezpieczne, bo nie powoduje oparzenia. Promieniowanie UVA nie daje trwałej opalenizny, przyciemnia tylko pigment, który już jest w naskórku.

Bezpieczna dawka promieniowania ultrafioletowego jest dla każdego z nas inna. Zależy od typu skóry i od tego, jak dawno nasze ciało miało kontakt ze słońcem.

„Wizyta w solarium krok po kroku”

solarium krok po kroku, pierwsza wizyta w solarium

  1. Jeżeli jesteś pierwszy raz na solarium, poproś o pomoc kogoś z obsługi. W zależności od rodzaju karnacji, za pierwszym razem należy opalać się nie więcej niż kilka minut. Przy bardzo jasnej karnacji, czas ten powinno się skrócić o połowę. Dostosuj więc czas opalania do swojej karnacji. W określeniu swojego fototypu pomogą Ci informacje zawarte w tym artykule: https://www.onyxtan.pl/blogs/blog/jak-jest-twoj-fototyp-skory.
  2. Dzień przed opalaniem koniecznie zrób peeling, który sprawi, że pozbędziesz się martwego naskórka, a tym samym opalenizna utrzyma się dłużej.
  3. To od Ciebie zależy czy opalasz się w bieliźnie, czy też bez. Nie martw się – bez skrępowania przygotujesz się do opalania – całe pomieszczenie będzie wyłącznie do twojej dyspozycji.
  4. Przed opalaniem nie używaj dezodorantów i perfum.
  5. Przed opalaniem należy dokładnie zmyć makijaż dostępnym w solarium płynem do demakijażu.
  6. Ważne, aby przed opalaniem pozbyć się biżuterii, aby uniknąć ewentualnej reakcji alergicznej, nie rysować pleksi i oczywiście, aby uzyskana opalenizna była równa.
  7. Zawsze opalaj się w okularach ochronnych, które powinny być dostępne w wybranym przez Ciebie solarium.
  8. Koniecznie przed opalaniem zabezpiecz wszystkie znamiona.
  9. Z solarium można korzystać raz dziennie i nie więcej niż trzy razy w tygodniu. Warto pamiętać, że skóra pomiędzy seansami powinna odpocząć około 48 h.
  10. Pamiętaj o przeciwwskazaniach do opalania w solarium!
  11. Jeśli zażywasz środku antykoncepcyjne lub inne lekarstwa, przed skorzystaniem z solarium zapoznaj się z ulotką.
  12. Jeśli korzystasz z usług kosmetyczki i poddajesz się różnym zabiegom, zapytaj czy nie ma żadnych przeciwwskazań, aby udać się do solarium.

„Solarium – kiedy nie można korzystać?”

 kiedy nie można korzystać z solarium

Niestety nie każdy może korzystać bezpiecznie z solarium, ze względu na możliwość reakcji alergicznych, czy kłopotów skórnych, jakie może wywołać imitacja promieni słonecznych. Poniższa lista dotycząca przeciwwskazań do korzystania z solarium pomoże Wam uniknąć przykrych skutków opalania.

  1. Jeżeli masz bardzo jasną karnację i zaliczasz się do fototypu I.
  2. Różnego rodzaju znamiona, przebarwienia, a także pieprzyki.
  3. Nadwrażliwość na promieniowanie ultrafioletowe oraz uczulenie na słońce.
  4. Opalanie w solarium odradza się osobom, które zmagają się z trądzikiem lub innymi chorobami skóry, a także osobom ze suchą i wrażliwą skórą.
  5. Niezagojone tatuaże, świeżo wykonany makijaż permanentny, duże niezagojone rany.
  6. Bardzo młody wiek.
  7. Ciąża – nie chodzi tylko o niekorzystny wpływ na skórę, która w okresie ciąży jest bardziej wrażliwa i szybciej ulega wszelkim podrażnieniom, ale chodzi głównie o prawidłowy przebieg ciąży.
  8. Stan podgorączkowy i gorączka, stany zapalne, grypa, a także choroby serca, układu krążenia, nerek, tarczycy, epilepsja.
  9. Aktywne zabiegi kosmetyczne, szczególnie głęboko złuszczające peelingi chemiczne i fizyczne, zabiegi z wykorzystaniem pochodnych retinolu, zabiegi wybielające, świeżo wykonana depilacja woskiem.
  10. Stosowanie kosmetyków z retinolem, kwasami hydroksylowymi (AHA, BHA), szamponu z dziegciem, dziurawca, perfum i dezodorantów bezpośrednio przed opalaniem.
  11. Stosowanie doustnych i zewnętrznych środków fotouczulających.

 „Opalanie w solarium – ile kosztuje?”

ile kosztuje solarium

Cena za minutę opalania w solarium jest zależna od danego miejsca, łóżek solaryjnych, lamp oraz dodatkowych funkcji w kabinie. Rozpiętość jest duża i w zależności od miejsca, gdzie znajduje się solarium, może wahać się do 1 zł do nawet 3 zł za minutę.

„Opalanie w solarium stojącym”

solarium stojące

Solarium stojące na pewno opala bardziej równomiernie ze względu na jednakową odległość ciała od lamp. Przez niektórych jest uważane również za bardziej higieniczne, ponieważ po prostu się na nim nie kładziemy. Ponadto wiele urządzeń stojących posiada platformy wibracyjne, których rolą jest ujędrnianie ciała. Kobiety systematycznie korzystające z solarium mogą spostrzec pozytywne rezultaty w postaci zaniku cellulitu czy smuklejszych nóg.

Korzystając z solarium stojącego wystarczy, że staniesz wygodnie na środku, dzięki czemu Twoja opalenizna będzie równomierna.

„Jak w solarium opalić twarz?”

jak opalić twarz w solarium

Jeśli zależy Ci na równomiernej opaleniźnie, w tym opaleniźnie twarzy, warto użyć kosmetyku, który pomaga uzyskać efekt skóry twarzy muśniętej słońcem przy jednoczesnej dbałości o jej młody wygląd. Polecamy Anti-Aging, który został wzbogacony o składniki kondycjonujące, takie jak olej makadamiaolej z pestek żurawiny oraz olej z pestek malin, które dodatkowo utrzymują optymalny poziom nawilżenia i korzystnie wpływają na jej gładkość.

  • Matrixyl 3000TMwspomaga ochronę przed oznakami starzenia się skóry
  • Zielona herbata, bogata w antyoksydanty, poprawia jędrność skóry
  • Olej makadamiadaje intensywne nawilżenie
  • Olej z pestek żurawinynadaje skórze młodzieńczego blasku
  • Olej z pestek malindaje uczucie rozkosznej miękkości

Pamiętaj, aby krem równomiernie rozprowadzić na skórę twarzy i dekoltu, a po tej czynności dokładnie wytrzyj ręce.

„Jak w solarium nie opalić twarzy?”

jak nie opalić twarzy w solarium

Jeżeli jednak nie chcesz opalać twarzy w solarium, warto sprawdzić, czy w danym łóżku można wyłączyć lampy opalające twarz. To ważne, bo skóra twarzy jest bardzo delikatna i najlepiej byłoby ograniczyć jej opalanie. Jeżeli nie ma takiej możliwości, zawsze możesz skorzystać z ręcznika papierowego dostępnego w solarium lub dowolnej części garderoby i zakryć twarz.

Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na najważniejsze pytania, które zadajecie „wujkowi Google”. To pierwsza część takiego artykułu, a w drugiej opowiemy trochę o kosmetykach i pytaniach dotyczących tego, jaki balsam wybrać, aby opalenizna była zadowalająca. Pamiętajcie, że zawsze możecie skontaktować się z naszymi ekspertami, którzy Wam doradzą i odpowiedzą na interesujące Was pytania.

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem