POKAŻ STRONĘ
5 różnic między stojącym a leżącym łóżkiem solaryjnym

Planujesz pójść na solarium? Jeśli tak, musisz podjąć decyzję, na którym łóżku zamierzasz są opalać. Do wyboru są modele leżące oraz stojące, a każda z nich ma swoje plusy i minusy. Na czym polegają najważniejsze różnice między tymi rodzajami łóżek? Sprawdź!

Intensywność promieni UV

O ile leżące łóżka solaryjne wyposażone są zwykle w żarówki o mocy 100-120 W, o tyle te stojące – w modele o mocy 160 W. Oznacza to, że szybciej opalisz się w łóżkach stojących. Jeżeli zależy Ci na błyskawicznym efekcie, warto się zdecydować właśnie na nie.

Równomierność opalenizny

Różnica między łóżkiem leżącym a stojącym w solarium widoczna jest również w efekcie, jaki można uzyskać. Jeśli wiesz, jak odpowiednio należy ułożyć ciało, aby uzyskać równomierną opaleniznę,  możesz zdecydować się na łóżko leżące. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie zdarzyło Ci się być na solarium, wybierz dla pewności łóżko stojące. Dzięki temu zyskasz pewność, że efekt będzie jednolity.

Czas sesji

Ze względu na wcześniej wspomnianą moc żarówek, w obu rodzajach łóżek należy się opalać nieco dłużej lub nieco krócej. W łóżkach leżących żarówki mają mniejszą moc, dlatego też trzeba spędzić w nich więcej czasu. W stojących kabinach promieniowanie UV jest większe, toteż należy w nich przebywać trochę krócej.

 

Girl tanning in solarium

 

Opalanie twarzy

Leżące łóżka solaryjne posiadają specjalne urządzenia, które pomagają lepiej opalić twarz. Pionowe modele takich nie mają. Jeżeli wolisz jednak korzystać z łóżek leżących, a nie chcesz uzyskać opalenizny na twarzy, warto sprawdzić, czy takie lampy można wyłączyć – w wielu przypadkach jest to możliwe.

Komfort

Kwestia komfortu zależy od osobistych preferencji. W kabinach stojących należy unieść ręce do góry, aby uzyskać równomierną opaleniznę. Inaczej oczywiście wygląda to w łóżkach leżących, gdzie wystarczy się położyć – w tym przypadku opalenizna może nie być już jednak aż tak równomierna.

Kosmetyki do opalania

Niezależnie od tego, jakie łóżko preferujesz, warto stosować do opalania odpowiednie kosmetyki. Uzyskasz z nimi nie tylko ładniejszy efekt, ale też zapewnisz skórze optymalny pozom nawilżenia.

  • Onyx Mystery - przyspieszacz opalania z aktywatorem kolagenu dla trwałej opalenizny. Zawiera on składniki z głębi mórz (Rockweed, Nori i Wakame), które przywracają równowagę skórze oraz posiadają działanie energetyzujące.

  • Onyx Mega Bronzer - podwójny bronzer do opalania, który zapewnia skórze spektakularny wygląd, a efekt pojawia się błyskawicznie. Co więcej, po jego zastosowaniu opalenizna będzie bardzo równomierna i nie powstaną żadne nieestetyczne smugi.

  • Onyx Anti-Aging - przyspieszacz brązujący do twarzy, dzięki któremu opalenizna pojawia się szybciej. W jego składzie znajduje się m.in. ekstrakt z czarnej róży, który w połączeniu z witaminą E sprawia, że skóra jest gładka i odżywiona.

    Zostaw komentarz

    Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem