POKAŻ STRONĘ
Czerwona skóra po opalaniu? 4 triki pielęgnacyjne Cz. 1

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zapomnieć o kremie z filtrem? A może zarezerwowałaś zbyt długą sesję opalania w solarium? Bez względu na to, wierzymy, że zależało Ci na uzyskaniu wymarzonej opalenizny w błyskawicznie szybkim tempie. Pamiętaj jednak, aby chęć pięknego wyglądu nie przysłoniło zasad zdrowego korzystania z promieni słonecznych. Ich nadmiar powoduje często bolesne i niebezpieczne oparzenia słoneczne. Co zrobić, kiedy na skórze pojawią się pierwsze objawy poparzenia? Jak złagodzić podrażnienia po opalaniu? Podpowiadamy.

Kiedy opalanie nie jest zdrowe?

Skóra muśnięta słońcem wygląda niezwykle atrakcyjnie. Nic więc dziwnego, że tak bardzo lubimy się opalać. Poza efektem pięknego brązu, poprawie ulega także nasze samopoczucie. Jak to możliwe? Promienie słoneczne uwalniają w naszym organizmie hormon szczęścia, dzięki któremu czujemy się dużo lepiej. Jednak czy zawsze opalamy się z głową? Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że długotrwała ekspozycja na słońce bez ochrony może podrażnić skórę i doprowadzić do oparzeń. Czerwona, swędząca i piekąca skóra... Znasz to?

Jak zapobiec oparzeniom słonecznym?

Zacznijmy od początku. Nie chodzi przecież o to, żeby złagodzić objawy, ale żeby zapobiec podrażnieniom.

Na plaży

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

Pamiętaj, aby w godzinach najsilniejszego działania promieni słonecznych, czyli między 11.00 a 15.00, korzystać z ich dobrodziejstw z umiarem.

Nawet jeśli odpoczywasz na plaży, postaraj się spędzać czas aktywnie. Pospaceruj nad brzegiem morza, skorzystaj z atrakcji, jakie niosą ze sobą sporty wodne, nie leż na plaży tzw. “plackiem”.

Po każdej kąpieli w morzu, jeziorze czy basenie, pamiętaj, aby raz jeszcze zaaplikować krem z filtrem SPF. Woda mogła zmyć go z Twojej skóry!

W solarium

Jeśli chodzi o stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym, zasada ta dotyczy jedynie opalania na słońcu. W solarium należy korzystać z kosmetyków tylko do tego przeznaczonych. Filtr SPF może bowiem kompletnie zablokować powstawanie opalenizny, a przecież nie o to nam chodzi!

Pamiętaj o wyborze odpowiedniej mocy lamp oraz właściwej długości sesji opalania. Jeśli jesteś początkującą, zapytaj o radę personel solarium - na pewno chętnie Ci pomoże.

Jak pielęgnować skórę po opalaniu?

Istnieje wiele sposobów, które pomogą zadbać o Twoją skórę po opalaniu. My stawiamy przede wszystkim na naturalne metody, ale również na sprawdzone kosmetyki, które łagodzą podrażnienia oraz sprawiają, że czerwony kolor Twojej skóry bardzo szybko przeobraża się w słoneczny brąz.

Chłodny prysznic i nawadnianie organizmu

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby uśmierzyć ból po poparzeniu słonecznym jest chłodna kąpiel. Zimna woda obniża temperaturę ciała, dzięki czemu działa przeciwbólowo i łagodząco. Pamiętaj, aby nie była to kąpiel w lodowatej wodzie, ponieważ na skutek kontaktu z rozgrzanym ciałem może dojść do szoku termicznego.

W parze z ochładzaniem ciała od zewnątrz idzie również nawadnianie organizmu od środka - woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Chroni przed przegrzaniem poprzez usuwanie nadmiaru ciepła wraz z potem. W przypadku podrażnienia słonecznego warto sięgnąć po chłodną wodę niegazowaną lub soki warzywne. Unikaj picia kawy, herbaty i alkoholu, które prowadzą do odwodnienia organizmu.

Okłady z kefiru, maślanki, zsiadłego mleka

Na pewno pamiętasz, jak za czasów dzieciństwa, po długich zabawach na plaży w pełnym słońcu, rodzice robili Ci okłady z kefiru, maślanki czy zsiadłego mleka. Nie bez powodu, bo produkty nabiałowe zawierają  w swoim składzie witaminy A, D i E oraz witaminy z grupy B, bogate w składniki mineralne, takie jak na przykład cynk, wapń czy białko – łagodzą podrażnienia i regenerują zniszczony przez słońce naskórek.

Aloes

Aloes jest bardzo skuteczny w leczeniu oparzeń, działa przeciwzapalnie, wspomaga krążenie i hamuje rozwój bakterii. Okłady z soku z aloesu to więc doskonała metoda na podrażnienia słoneczne. Idealnie działa schłodzony. Aloes jest również często dodawany do kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji ciała oraz do balsamów do i po opalaniu.

Nawilżające balsamy po opalaniu

Balsamy głęboko nawilżające skórę są dobre na wszystko - powinno się je używać codziennie, a już na pewno po opalaniu. Wysuszona słońcem skóra na pewno Ci za to podziękuje.

Polecamy balsam rozświetlający z drobinkami złota, który nie dość, że intensywnie nawilża i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia dzięki zawartemu w składzie aloesowi, to również przedłuża trwałość opalenizny. Jak? Wszystko za sprawą kompleksu Bronz’Alg, czyli połączenia wyciągu z alg brunatnych z acetylo-tyrozyną. Nie wspominając o drobno zmielonych drobinkach złota, które idealnie podkreślają muśniętą słońcem skórę.

KUP TERAZ >> LA PLAYA TAN & GLOW

 

Jak szybko pozbyć się czerwonej skóry?

Pamiętaj, aby przestrzegać zasad bezpiecznego opalania. Wiemy jednak, że wakacyjny klimat może odrobinę zawrócić Ci w głowie. Jeśli zdarzy się, że przesadzisz z opalaniem i podrażnisz swoją skórę, istnieje wiele sposobów na rozwiązanie tego problemu. Zacznij od chłodnego prysznica oraz picia dużej ilości wody, wypróbuj domowe metody, takie jak okłady z kefiru, maślanki czy zsiadłego mleka, sięgnij po aloes, którego właściwości są prawdziwym dobrodziejstwem dla skóry. Bardzo ważne jest również nawilżanie ciała odpowiednimi balsamami po opalaniu - niektóre pomogą nawet pozbyć się czerwonego koloru skóry i zamienią go w słoneczny brąz!

Jak widzisz, metod łagodzenia podrażnień słonecznych jest całkiem sporo. W dodatku są one proste i naturalne. Teraz my chętnie poznamy Twoje! Czekamy na komentarze. Może znasz jakiś skuteczny sposób na podrażnioną opalaniem skórę?

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem