POKAŻ STRONĘ
Dlaczego nie mogę się opalić? Jak się opalić w solarium?

Opalasz się dość regularnie, ale nadal nie widać efektów? Korzystasz z solarium, ale Twoje nogi są wciąż blade? Bezskutecznie szukasz sposobu na naturalny (i trwały!) brąz? W tym artykule dowiesz się, co może być przyczyną tych trudności, a także poznasz sprawdzone sposoby na uzyskanie wymarzonej opalenizny.

Wpadki na solarium, czyli jak korzystać z solarium?

Jednym z powodów, przez które nie możesz się opalić, jest brak podstawowej wiedzy na temat solarium i urządzeń opalających. Innymi słowy – aby dobrze się opalić, trzeba wiedzieć, co i jak. Pamiętaj, że obsługa jest do Twojej dyspozycji. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, personel pomoże Ci dobrać odpowiednie urządzenie, długość sesji opalania oraz kosmetyk przeznaczony do Twoich potrzeb.

Często mylnie zakładamy, że jeden intensywny seans zapewni nam wymarzony efekt hebanowej opalenizny. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Najlepszy rezultat osiągniemy wtedy, kiedy zdecydujemy się na regularne, ale krótsze sesje opalania.

Przed wybraniem się na solarium, warto również poszukać informacji i opinii na temat standardu świadczonych tam usług. Dbałość o regularny serwis urządzeń, systematyczną wymianę lamp czy przeszkolenie personelu jest niezbędna, aby klienci mogli w pełni cieszyć się seansem opalania.

Opalanie zacznij w… domu

Wiesz, o czym często zapominamy? O odpowiednim przygotowaniu skóry przed wizytą w solarium. Jest to niezmiernie ważne, aby opalić się szybko i równomiernie. Rzadko zdajemy sobie sprawę, że przesuszona skóra działa jak tarcza odbijająca promienie. Dlatego tak ważne jest usunięcie martwego naskórka oraz głębokie nawilżenie skóry. Kto wie, może Twoja blada cera jest wynikiem niepoprawnej pielęgnacji ciała?

Czy mogę używać kremu z SPF w solarium?

„Parasol po prysznicem” - tak obrazowo określamy stosowanie w solarium kosmetyków z filtrem SPF. Jeśli przed sesją opalania nałożysz na skórę produkt z filtrem, to czas spędzony „pod lampami” można uznać za stracony. Pomyśl przez chwilę, dlaczego korzystasz z solarium i czym opalanie w solarium różni się od opalania na słońcu.

Decydując się na sesję opalania w solarium chcemy szybko i jak najskuteczniej osiągnąć efekt pięknej opalenizny! Poza tym opalanie w solarium, w przeciwieństwie do kąpieli słonecznych, daje możliwość kontrolowania czasu i intensywności ekspozycji na promieniowanie.

Balsam z filtrem zablokuje działanie promieniowania, a Twoja opalenizna nie będzie mogła powstać! Jeśli więc używasz produktów z filtrem SPF do opalania w solarium, odłóż je na półkę i sięgnij po nie dopiero wtedy, gdy faktycznie będziesz opalać się na słońcu.

Jeśli nie krem z filtrem, to co na solarium?

Czy nakładasz krem do pięt na twarz lub używasz do kąpieli przypadkowego detergentu? Tak jak w przypadku jakichkolwiek produktów kosmetycznych, tak podczas opalania w solarium trzeba postawić na profesjonalne rozwiązania. Słyszeliśmy wiele na temat podrażnień skóry, zapachu „spalonego kurczaka” lub plam na skórze - tak właśnie kończyły się eksperymenty w solarium z produktami nieprzeznaczonymi do tego rodzaju opalania.

Co więc zrobić? Wybierz balsam do opalania w solarium, który przyspieszy oraz wzmocni efekt opalenizny nawet o kilka odcieni! W przeciwieństwie do zwykłego kremu, zawiera on składniki brązujące oraz kompleksy pogłębiające kolor skóry. Tego rodzaju balsam jest często wzbogacony o składniki nawilżające oraz regenerujące, a także nadaje się do tzw. zadań specjalnych, czyli jest przeznaczony do poszczególnych patii ciała lub do konkretnego rodzaju skóry.

Od długiego czasu nie możesz uporać się z bladą skórą? Balsam przyspieszający pobudza produkcję melaniny w skórze, dzięki czemu opalenizna powstaje szybciej oraz jest bardziej trwała. Mowa oczywiście o Boosterze! Ten krem do opalania zawiera wiele naturalnych składników, takich jak gardenia tahitańska, masło shea czy olej kokosowy, które głęboko nawilżają i odżywiają skórę.

KUP TERAZ > BOOSTER

A może wierzysz jedynie kosmetykom, które zawierają duże ilości składników brązujących? Mamy dla Ciebie coś idealnego – brązujące serum do opalania w solarium. Dzięki wysokim stężeniu DHA i erytrulozy uzyskasz niewiarygodne efekty brązowej skóry już po jednej wizycie w solarium. Ale to nie wszystko! Formuła serum znakomicie się wchłania oraz idealnie wygładza skórę.

KUP ERAZ >> TS

Jest jeszcze kosmetyk, który łączy właściwości balsamu przyspieszającego i brązującego. Kuszące, prawda? Tanphoria pogłębia brązowy odcień skóry oraz sprawia, że Twoja cera staje się jędrna i wygląda młodo. Wszystko za sprawą ekstraktu z kawy skomponowanego z witaminą E. Piękne ciało jest w zasięgu ręki!

KUP TERAZ >> TANPHORIA

Jaki masz fototyp skóry? 

Trudności z uzyskaniem hebanowej opalenizny mogą być spowodowane naturalnymi predyspozycjami Twojej skóry. Według klasyfikacji Fitzpatricka mówimy o typie celtyckim, który charakteryzuje się niewielką ilością melaniny, a co za tym idzie bardzo jasnym kolorem skóry, jasnymi oczami oraz blond lub rudymi włosami. U osób o takiej karnacji opalenizna prawie w ogóle nie powstaje, a kontakt ze słońcem kończy się najczęściej rumieniem.

Jednak nie oznacza to, że musisz rezygnować z opalania. W naszej ofercie dostępne są kosmetyki samoopalające, które sprawią, że Twoja skóra będzie niczym muśnięta słońcem. Naturalna opalenizna to jest to, czego w tej chwili potrzebujesz!

KUP TERAZ >> Pianki samoopalające

Pokochaj swoją opaleniznę

To, że tak trudno uzyskać Ci wmarzony odcień skóry, może być spowodowane wieloma czynnikami. Dbaj o swoją skórę zarówno przed, jak i po wizycie w solarium. Może w tym pomóc zarówno picie dużych ilości wody, jak i odpowiednia pielęgnacja – produkty wzbogacone o aloes czy pantenol. Pamiętaj również, że balsamy z filtrem SPF na wiele się nie przydadzą – postaw na profesjonalne balsamy ze składnikami przyspieszającymi opalanie i brązującymi skórę.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem